MOHIKAN

IMG-20191217-WA0011

Klub Ju-Jitsu Mohikan gromadzi ludzi, których pasją jest rozwijanie siebie poprzez uprawianie wschodnich sztuk i sportów walki. W myśl słów Jigoro Kano:  „przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogólnego”. Klub prowadzi zajęcia walki wręcz oraz samoobrony dla dzieci, młodzieży i dorosłych a także daje możliwości rozwoju w rywalizacji sportowej i startów na zawodach JUDO, JU-JITSU SPORTOWE ORAZ MMA. Program szkolenia oparty jest na nowoczesnym KINDAI JU-JUTSU.

Kindai JU-JUTSU to nowoczesny system walki w stójce i w parterze a efektem jest skuteczna samoobrona w realnej sytuacji zagrożenia na ulicy. Bezpośrednio wywodzi się ze starojapońskiego JU-JUTSU („sztuka ustępliwości”, „miękka sztuka”, krótko mówiąc sztuki wykorzystania siły przeciwnika przeciwko jemu samemu). Kindai JU-JUTSU to płynne połączenie technik bazowych JU-JUTSU ( uderzeń, kopnięć, rzutów, dźwigni i duszeń) z wypracowaną poprzez systematyczny trening koordynacją ruchową, szybkością, dynamiką, siłą zadawanych ciosów, umiejętnością skutecznej zmiany płaszczyzny walki ( parter ), gotowości na każdy atak – także z zaskoczenia i niekonwencjonalny.

Trening JU-JITSU ( JU-JUTSU ) jest alternatywą do spędzania wolnego czasu statycznie w domu przed tabletem albo komputerem. Rozwija zainteresowania, wzmacnia pewność siebie, podnosi sprawność ogólną naszego ciała, poprawia samopoczucie i kondycję psychofizyczną.

Na zajęciach uczymy się walki wręcz oraz szacunku do swojego przeciwnika, trenujemy by w razie konieczności skutecznie obronić siebie lub udzielić pomocy ofiarom napadu na ulicy.

Klub współpracuje z innymi klubami JU-JITSU i JU-JUTSU, szkołami, stowarzyszeniami i federacjami sztuk walki w Polsce i na świecie.

Poza zajęciami treningowymi adepci mają możliwość uczestniczenia w obozach i seminariach szkoleniowych z udziałem najwybitniejszych mistrzów z całego świata. Mogą również brać udział w egzaminach na kolejne stopnie wtajemniczenia. Osoby zainteresowane walką sportową mają możliwość wzięcia udziału w zawodach sportowych w kraju oraz na arenie międzynarodowej.

                              IMG-20200107-WA0005                                         IMG-20200107-WA0009